Mobil Satış Sistemi Nedir?

OtoRoute Mobil Saha Satış sistemi özetle bir firmanın Sahada Android veya Windows El terminali üzerinden Sıcak veya Soğuk Siparişlerinin toplanması Fatura veya irsaliyelerinin kesilmesi, depodan çıkan her ürünün kontrollü bir şekilde araçlara yüklenmesi gün sonunda kontrollü bir şekilde depoya iade edilmesi vs… gibi tüm işlemlerin anlık sisteme işlenmesi esasına dayanan birotomasyon yönetimidir.

saha satış programıMobil satış, şirketlerin sahadaki plasiyerleri Android veya Windows El terminalleri aracılığıyla doğrudan iletişim kurması anlamına geliyor. Bu sistem, satış ve dağıtımın belirlenen ölçü ve kontrollerle uygulanmasını sağlar. Saha bilgilerini uygulama, denetim ve yetkililere zamanında ve doğru olarak aktarılmasını sağlar. Satış Gücü Otomasyonu (SFA), Saha Satış Sistemi, Mobil Saha Satış Programı, Araçta Muhasebe, Mobil Satış Sistemi, Saha Satış Otomasyonu gibi birçok farklı isminde anılmasına karşın temelde çalışma biçimleri  3 farklı şekilde olmaktadır.Karma, Soğuk ve Sıcak Satış…

Sıcak Satış, satış elemanları aracılığı ile sipariş toplayan, sipariş kabulü esnasında sipariş edilen ürünle ilgili stok durumunu veya müşterinin cari hesap durumunun öğrenilebilmesini isteyen tüm işletmelerin kullanabileceği bir uygulamadır. Sıcak satış, müşteri odaklıdır ve ana hedef, müşteriye değer katabilmektir. Hedeflenen müşterilere düzenli bir rut doğrultusunda yapılan, malın anında teslim edildiği ve önceden ayarlanmış tahsilât kurallarına uyulan satış sistemini sıcak satış olarak nitelendirebiliriz.

saha satış yazılımıSoğuk satışta plasiyer için asıl olan, müşteri ihtiyaçlarının doğru bir şekilde analiz edilip buna uygun bilgilerin toplanmasıdır. Düzenli bir rut doğrultusunda yapılan, malın anında teslim edilmediği, müşterinin ihtiyaçlarına uygun olarak siparişlerin alındığı yöntemdir.

Karma Satış ise hem Sıcak hem Soğuk Satışın birlikte olduğu satış biçimlerindendir. Toptan, perakende, gıda, tavuk, temizlik ve ilaç gibi anlık bilgi akışını gerektiren ve saha satışı yapan sektörler için maliyetleri düşürücü ve verimliliği arttırıcı bir çözüm olan sıcak satış uygulamaları ile şirketler fatura, irsaliye, tahsilât fişlerini düzenleyip araç yükleme süresini yarı yarıya azaltıp satış elemanının kapasitesini iki katına çıkarabilmektedir.

Sıcak Satış ve Soğuk Satış

Sıcak satış uygulamalarının yaygınlaşmasının en önemli nedenlerinden biride Mobil teknolojinin gelişmesi olmuştur. Sıcak ve Soğuk satışın getirileri arasında araçta muhasebe yapmakta mümkündür. Mobil Satış Sistemi teslimat operasyonları (irsaliye kesme), sıcak satış (fatura kesme), soğuk satış (sipariş alma) ve iade işlemlerinde (resmi belge bırakılması gereken durumlarda) zaman kazandırmasının yanı sıra, hatayı, kâğıt yükünü ve karışıklığı ortadan kaldırmaktadır. Araç muhasebe setleri, satış ve siparişlerinize performans katmaktadır. Sahada çıkabilecek fiziksel hatalara karşı Bluetooth kablosuz iletişimi kuran yazıcılar ile gerekli olan tüm belgeleri anında basabilmektedir. İki veya üç Nüshalı olup biri sizde diğeri müşteride kalmak kaydı ile daha sağlıklı ve güvenilir bir satış, sipariş ve ödeme rahatlığı sağlamaktadır. OtoRute Mobil Satış Sistemi firmanıza prestij, maliyet ve zaman açısından tasarruf sağlar. Günümüz şartlarında daha ileriye planlı, programlı ve ayakları yere basan bir firma olarak ilerlemek istiyorsanız OtoRoute Mobil Satış sistemleri Arasında kullanabileceğiniz en rahat, kolay ve anlaşılır bir sistemdir.

OtoRoute Mobil Satış Sistemi

OtoRoute Barkosoft’un 20 yıllık saha deneyimi, yüzlerce işletmenin farklı çalışma tecrübeleri sonrasında yaratılmış tamamen dağıtım sektörünün ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş bir mobil satış ve dağıtım sistemi projesidir.
OtoRoute Mobil Satış ve Dağıtım Otomasyonu sahadaki personelin sipariş, sıcak ve soğuk satış, tahsilat gibi işlemleri Android veya Windows el terminalindeki yazılımla yapmasını sağlayan, işletmeler için saha kontrolünü sağlayan, LOGO’nun tüm programlarıyla LKS, Go, GoPlus,GO3, Tiger, TigerPlus,Tiger3 ve Tiger Enterprise yazılımlarıyla tam uyumlu çalışan mobil satış ve dağıtım otomasyonudur.Bugün 6 ülkede, 2,500’den fazla cihazda sahayı yönetmektedir.

Projelerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin