Sahada e-Fatura Kesme

Fatura kesme, hem sahada hem de ofis içerisinde çalışan tüm personellerin oldukça dikkatli olması gereken bir işlemdir. Herhangi bir hata ya da eksik bilgi, hem maddi hem de manevi açıdan zarara sebep olabilir. Son zamanlarda faturalar ve diğer tüm belgelerde yapılan dijital dönüşüm hareketi ile birlikte artık kağıt fatura devri tamamen sona ermeye başlıyor. Uygulanan bu dönüşüm hareketleri sayesinde özellikle de saha satış personellerinin sahadayken hızlı ve güvenilir bir şekilde elektronik fatura düzenlemeleri sağlanmaktadır. Sahada e-fatura kesme, sahadaki işlemlerin kalitesini arttırırken aynı zamanda firma yetkililerinin personel işlemlerini takip edebilmelerine de olanak tanımaktadır.

Sahadayken elektronik fatura kesebilmenin en kolay yolu, kaliteli bir saha satış programı kullanmaktır. Saha personelleri için geliştirilen saha satış programları, sahadaki personeller ile merkez ofisteki yetkililer arasında görünmez bir köprü görevini üstlenir. Sahada yapılan her bir işlemin otomatik olarak merkez ofis tarafından görüntülenebilmesi, işlemlerin entegresi ve kontrolünü olumlu yönden etkiler. Bu nedenle de günümüz koşullarında saha satış hizmeti veren tüm firmalar, kaliteli ve güvenilir bir saha satış programı kullanmayı tercih etmektedir.

Özellikle de geçtiğimiz aylarda yürürlüğe giren e-fatura düzenlemesi ile birlikte artık bu gibi programlara olan ilgi de bir hayli artış göstermektedir. Saha personellerinin yaptığı bir satış işlemi sonrasında anında e-fatura kesebilmesi ve müşteriye gönderebilmesi, işlemlerin kalitesini ve hızını olabildiğince arttırmaktadır. Bu durum müşterinin firmaya olan güvenini arttırırken aynı zamanda yetkililerin personellerini kontrol etme sorumluluğunu da hafifletmektedir.

Kullanılan el terminali ya da desteklenen işletim sistemine sahip bir mobil cihaz ile birlikte sahada e-fatura kesme oldukça pratik bir işlemdir. Kesilen tüm e-faturalar, anında müşteriye gönderilebilir. Elektronik faturalar, kâğıt fatura oluşturma ve gönderme gibi işlem yükünü, özellikle sahada iken minimuma indiriyor. Yüksek performans ve maksimum müşteri memnuniyeti sağlayan saha satış programları, firmalar tarafından da yoğun bir ilgi görmeye devam ediyor. Kaliteli bir saha satış programı ile birlikte hem müşteri hem de satıcıların işleri hiç olmadığı kadar kolaylaşmaya devam ediyor.

Projelerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin