Teknolojinin her geçen gün daha da gelişmesi ile birlikte artık kullanılan tüm donanımlarda da büyük değişiklikler meydana gelmeye devam ediyor. İnternet kullanımının gün geçtikçe yayılması, aynı zamanda internet kullanım araçlarının da revizeye uğramasına sebep oldu. Günümüz koşullarında artık en yüksek teknolojili bilgisayarlar bile bazı noktalarda yerini mobil cihazlara bırakmaya başladı. Durum böyle olunca da hem sosyal hayat hem de iş hayatında artık mobil cihazlara olan ilgide de bir artış söz konusu oldu.

Sahada toplanan veriler, müşterilerden alınan siparişler, yapılan teslimatlar, faturalar ve daha bu gibi birbirinden farklı saha operasyonları saniyeler içerisinde tamamlanabilmektedir. Ayrıca kullanılan bu mobil teknolojiler sayesinde, yetkililer de sahada çalışan personellerini çok daha yakından bir şekilde takip edebilmektedir.

Sürekli olarak yenilenen bu gibi mobil teknolojiler, gün geçtikçe çok daha büyük kolaylıkları sunmaya devam ediyor. Böylelikle oluşturulan rut planlarına sadık kalmak çok daha kolay olmakta olup aynı zamanda müşteri memnuniyeti de en yüksek seviyede tutulabilmektedir. Olabildiğince az problem çıkartan ve aksine birbirinden farklı kolaylıkları sağlayan bu teknolojiler, günümüzde çoğu işletme tarafından da tercih edilmektedir.

Saha satış ekipleri için hız, son derece büyük bir öneme sahiptir. Hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapabilmek, sahada geçirilen sürenin çok daha verimli olmasına olanak tanır. Böylelikle müşteri ziyaretlerinde, müşterilerden sipariş alma, tahsilat ya da ödeme yapma, ürün teslimi, stok bilgisi görüntüleme ve fatura düzenleme gibi işlemler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Bu durum, hem personelin motivasyonunu arttırır hem de müşterilerin zamanından çalmadığı için memnuniyetlerini de aynı oranda arttırır.

Her geçen gün teknolojide yeni bir gelişme meydana gelmektedir. Özellikle sahada rekabetin çok daha yoğun olduğu sektördeki işletmeler, bu teknolojik yenilikleri yakından takip etmeli ve işletmelerine entegre etmelidir. Çünkü günümüz koşullarında müşterilerin sadık birer müşteriye dönüştürülebilmesi düşünüldüğünden çok daha zordur. Müşterilerini kaybetmek istemeyen ve müşterilerine en özgün hizmetleri sunmayı amaçlayan işletmeler için teknolojinin getirilerini kullanabilmek son derece önemlidir. Saha satışta da, bu duruma muhakkak dikkat edilmelidir.

Projelerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin